Sezon 2018 rozpoczęliśmy 8 kwietnia od wyprawy do Gdańska na TRÓJMIEJSKIE KLASYCZNE ROZPOCZĘCIE SEZONU 2018. Właśnie z tej imprezy prezentujemy drugą galerię zdjęć. Miłośnicy polskich Fiatów tego samego dnia byli w Rumii na POWITANIU SEZONU 2018 FSO POMORZE.

To już za nami. Spoglądamy więc w kalendarz. W kwietniu czeka nas rozpoczęcie sezonu w Pszczółkach – MOTO MANIA (22.04.). Będzie to impreza bardziej o sportowym charakterze z pokazami dryftu i stuntu. Ale to nie wszystko, bo pod okiem instruktora będzie można ćwiczyć na macie poślizgowej. Ma być także mobilna hamownia. Tego samego dnia na bytowskim stadionie odbędzie się impreza motocyklowa, czyli coroczne święcenie jednośladów. Z kolei 29.04. w Przetoczynie odbędzie się KASZUBSKIE OTWARCIE SEZONU FIATA 126. Zatem kwiecień wszędzie coś otwiera…

Miłośnicy pojazdów zza wielkiej wody będą mieli co oglądać 11 maja w Grudziądzu na VI ZLOCIE SAMOCHODÓW AMERYKAŃSKICH I ZABYTKOWYCH. Na drugi dzień możemy się zobaczyć w Gdyni na RAJDZIE 40-LATKA. Niestety, znowu nie pojedziemy na ZLOT MIŁOŚNIKÓW NEW I THE BEETLE. Również tym razem New Beetle Club Poland organizuje zlot daleko od Kaszub. Tym razem posiadacze małych Volkswagenów 30.05. pojadą aż do oddalonej od naszego regionu o 750 km Soliny w Bieszczadach.

Za to 2 czerwca w Stegnie możemy zaliczyć WCZASY POD GRUSZĄ – ZLOT POJAZDÓW KLASYCZNYCH I ZABYTKOWYCH. Jednak szczególnie zapraszamy na miastecką RUMMELIADĘ 2018. W ramach bogatej w atrakcje imprezy 3.06. odbędzie się ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I KLASYCZNYCH. Nasza redakcja objęła patronat medialny nad tą imprezą (przyjmowane są jeszcze zgłoszenia dla chętnych do wystawienia swojego pojazdu na bogada@wp.pl).

Kolejne bardzo istotne imprezy dla naszej redakcji odbędą się 15 lipca. Pech sprawił, że dwie kolejne imprezy będące pod naszym patronatem zorganizowano na ten sam dzień. A co tam. Jakoś się rozdwoimy… Mowa o eventach w Bytowie i Lęborku. Towarzystwo Miłośników Pojazdów Zabytkowych BYT-KAR zaprasza na III WYSTAWĘ POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W BYTOWIE połączoną z przejazdem ulicami miasta. Z kolei w Lęborku będzie potężne tuningowe przedsięwzięcie. Również tam zostaliśmy zaproszeni do grona patronów medialnych na STATIC STANCE 2ND EDITION.

W lipcu odbędzie się także zlot w Starogardzie Gdańskim (20.07.), a kolejnego dnia (21.07.) możemy się spotkać w Jabłonowie Pomorskim. Natomiast w dniach 27-29.07. z pewnością odwiedzimy ZLOT VW MANIA w Pruszczu Gdańskim. Sądząc po liczbie zarejestrowanych zainteresowanych na facebookowym profilu można sądzić, że i tym razem dopisze frekwencja.

Pamiętając minione sierpniowe show w Łebie wiemy, że i tym razem będzie ciekawie. 10.08. ruszy trzydniowe AMERICAN DREAM CAR SHOW. Wymieniliśmy tylko część imprez godnych uwagi. Liczymy, że i tym razem odwiedzimy Wiele, Sopot, Chojnice, Gdańsk i Choczewo. Zaliczymy także targi w Gdańsku i Poznaniu. Będziemy też na trasach rajdowych i przeprowadzimy kilka reportaży z pasjonatami motoryzacji. Zatem czeka nas baaaardzo pracowity sezon.

Foto: Bogdan Adamczyk

Sezon klasyków otwarty (75 zdjęć!) – cz. 1