Dla wielu marzeniem jest posiadanie jednego z 208 samochodów, które podziwialiśmy podczas 5 Wystawy Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych na bytowskim rynku. Dla innych marzeniem może być zdobycie jednego z motocykli, które dumnie podpierały się na stopkach. Było jeszcze jedno marzenie. Było nim zorganizowanie wystawy w Bytowie. Udało się to 5 lat temu. Dzisiaj impreza urosła do niemałej rangi. Bez skrywania radości przyznajmy, że marzenia się spełniają.

Nad przebiegiem imprezy czuwali Rafał Jemielita i Jarosław Maznas. Prezenterzy TVN Turbo wjechali na bytowski rynek „na bombach” Żukiem Automobilklubu Bytowskiego. Później przez ponad 4 godziny wciągali do aktywnej dyskusji motoryzacyjnej okraszając ją anegdotami i żartami. Wysoki poziom utrzymywał się aż do opuszczenia ostatniego samochodu z bytowskiego rynku. Klasyfikację pojazdów bloku wschodniego wygrała biało-niebieska Syrena, w kategorii pojazd bloku zachodniego wygrał VW pick-up, a najlepszym jednośladem został Sokół 125. Dodatkowo autokaszuby wyróżnił najładniejszego New Beetle’a z grupy „New Beetle Pomorze”. Wygrał ten w kolorze białym.

W tym miejscu możemy pozwolić sobie na chwilę szczerości. Czasami trudno jest wybrać najlepsze pojazdy. Tym razem było tak samo, jednak ten kłopot wynikał z klęski urodzaju. Bardzo wielu zasługiwało na wyróżnienia, dlatego każdy kto wystawił swoje auto na bytowskim rynku może czuć się wyróżniony.

Zapraszamy do galerii pierwszej setki zdjęć.