Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

477

W większości serwisów samochodowych w Polsce oferuje się profesjonalne czyszczenie i regenerację filtrów DPF, na które decyduje się wielu właścicieli pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Regeneracja tych podzespołów ma na celu ich odblokowanie i przywrócenie utraconych właściwości, które są niezbędne do prawidłowego działania.

Warto przestrzegać zaleceń eksploatacji wystosowanych przez producenta oraz tankować dobrej jakości paliwa, co pozwoli na dłuższą żywotność filtrów DPF i katalizatorów w samochodzie do nawet 250 tysięcy kilometrów. Należy również zwracać uwagę na niepokojące objawy, które mogą negatywnie wpłynąć na wydajność filtra cząstek stałych. Istnieje wiele metod regeneracji DPF / FAP, jednak nie wszystkie są skuteczne. Powszechne wypalanie w piecu jest szkodliwe, ponieważ może uszkodzić wkład filtra DPF, a samodzielne wlewanie preparatów przeznaczonych do użytku domowego jest zabronione. Dlatego najlepiej udać się z tym tematem do zaufanego serwisu samochodowego, takiego jak Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Zużyte podzespoły należy jak najszybciej zregenerować, a proces ten polega na umieszczeniu elementu układu wydechowego w specjalnej maszynie, gdzie zachodzi proces mycia hydrodynamicznego. Najpierw jednak ekspert przeprowadza początkową ocenę stanu podzespołu. Taki krok jest konieczny, aby stwierdzić, czy filtr nadaje się do regeneracji. Jeśli nie ma żadnych problemów, specjalista przystępuje do dalszych działań. Naszym zdaniem najlepszą metodą czyszczenia filtra stałych cząstek jest mycie pod wysokim ciśnieniem w specjalnej maszynie. W ten sposób można usunąć sadzę, popiół, olej i nagar. Regeneracja pozwoli przywrócić właściwości i parametry filtrów, które są niezbędne do ich wydajnej pracy.

Jeśli podzespołowi udało się przywrócić właściwości, zostaje on wysuszony i ponownie zamontowany w układzie wydechowym. Warto pamiętać, że koszt regeneracji filtra cząstek stałych jest kilkakrotnie niższy niż koszt wymiany na nowy, a dzięki tej usłudze pojazd będzie emitował znacznie mniej toksycznych spalin. Należy mieć na uwadze, że spaliny zawierają szkodliwe dla środowiska i zdrowia związki chemiczne.

P Ł A T N Y ___T E K S T___R E K L A M O W Y