Wciąż zgłaszają się chętni do udziału w Kaszubskim Rajdzie LENO W PRZÓDK. Nie słabnie zainteresowanie kolejnych potencjalnych uczestników i mediów. W konsekwencji rośnie również ciężar organizacyjny. To zobowiązuje, dlatego praca nad przygotowaniem wydarzenia wre. Pewnym ewenementem jest fakt, że znaczną część organizacji wzięli na siebie sami uczestnicy. W ten sposób czują, że ten rajd jest nie tylko dla nich ale także należy do nas wszystkich.

Na rajd wybiera się wiele rodzin z dziećmi, należy więc o nie zadbać. 38 młodych osób to już niezła zgraja. Dlatego od początku Kaszubskiej Biesiady, zajmować się nimi będzie grupa animatorek prowadząca gry i zabawy. Gofry i wata cukrowa umilą im ten czas, a nagrody-niespodzianki utrzymają uśmiech na dłużej. A dorośli będą dla siebie sami animatorami. 🙂

Poniżej kilka liczb: (dane z 26.02.2023 r.)
64 zgłoszone pojazdy. 169 osób w wieku 6-99 lat. 5-letnie i młodsze liczą rodzice :). 350 km trasy rajdu. 12482 km pokonają wszystkie pojazdy łącznie do startu i z powrotem. 34882 km pokonają wszystkie pojazdy łącznie (dojazd + rajd + powrót). 630 km pokona Fiat 125p z Krakowa do Bytowa. 16 Fiatów 126p na starcie rajdu. 54 lata ma najstarsze auto rajdu GAZ 21 Wołga. 8 województw ma swoich reprezentantów w rajdzie. 2 edycja rajdu LENO W PRZÓDK. 2 dni rajdu. 3 muzea do zwiedzania. 99999 pozytywnych emocji

To są tylko suche liczby. Należy więc dodać, że największą wartością rajdu będą nie tyle same pojazdy bloku wschodniego co ich właściciele i ekipy. Jestem po rozmowach z niemal każdym uczestnikiem. Poznaję ich historie i opowieści związane nie tylko z motoryzacyjną pasją. Należy tylko żałować, że rajd będzie miał tylko dwa dni. Pozostanie więc niedosyt, zachęcający do kolejnych przedsięwzięć. Cieszy fakt, że coraz częściej rajdem interesują się osoby z daleka chcący poznać Kaszuby. Już sama wyprawa na start do Bytowa jest niemałym przedsięwzięciem. Dla nich 350-kilometrowa dwudniowa jazda po Kaszubach będzie relaksem. Analogicznie przypomina się trasa ubiegłorocznego Rajdu Dan-Car, gdzie aby pokonać Wielką Pętlę Bieszczadzką trzeba było najpierw pokonać odcinek z Kaszub do Sanoka.

* * *

Jesteś zainteresowany udziałem w rajdzie LENO W PRZÓDK? A może chciałbyś zostać partnerem rajdu? Możesz do nas dołączyć. Szczegóły: bogada@wp.pl lub 601 411 636 (napisz wiadomość SMS o treści „LENO W PRZÓDK”, a z pewnością oddzwonię.

WPISOWE: 100 zl od osoby w wieku 16-99 lat, 50 zł od osoby w wieku 6-15 lat. Nr konta Inteligo: 50 1020 5558 1111 1297 5440 0079. ORGANIZATOR: autokaszuby.pl (Bogdan Adamczyk) – Automobilklub Bytowski. PARTNER GŁÓWNY: WB TANK – Shell, Stacja Smaku. PARTNERZY RAJDU: Kajakiem po Kaszubach, Grande Finale, Salon Fryzjerski La Visage, Usługi ciesielsko-dekarskie SOLID Łukasz Szulc, Auto Części Sypion Stężyca, Auto Import Lukas, Studio Tatuażu Diabełek, Mobilne Centrum Czystości, FrankoŻuk Michał Stencel, Usługi Budowlane Jarosław Kożykowski, Raf Car – Mobilna ecomyjnia parowa, Shiny Garage, Bytów, Stężyca. PARTNER TECHNICZNY: Agencja – Drukarnia Kurier Bytów. PATRONAT: Polski Związek Motorowy ZO Gdańsk. PATRONAT MEDIALNY: Miesięcznik POMERANIA, Tygodnik Lokalny KURIER BYTOWSKI, KURIER KASZUBSKI, Radio KASZËBË.

PS. Na zdjęciu Fiat 126p Martyny i Janusza z Oświęcimia.