Jak można sprawić żonie niespodziankę? Pokazać wyniki badania diagnostycznego jej samochodu z Profi Auto Pit Stop. 28 lipca Centrum Motoryzacyjne Dan-Car bezpłatnie sprawdziła stan techniczny auta. Zabrałem więc żony Beetle’a na parking przy bytowskim Kauflandzie. Kolejka nie odstraszyła od czekania.

Po trzech kwadransach mogłem wreszcie wjechać na stanowisko oblegane przez kilku diagnostów. Najpierw było sprawdzanie ładowania i stanu akumulatora. Po czym mechanik zaznaczył w rubryce „dobry”, a miał jeszcze do wyboru „do ładowania” oraz „wymiana”. Następnie jeden z fachowców sprawdzał opony, bieżnik i ciśnienie. Kolejny zapoznawał się ze stanem oświetlenia i ich ustawieniem. Inny specjalnym urządzeniem ocenił stan zawieszenia i układu kierowniczego. Klimatyzacji nie trzeba było sprawdzać, bo dopiero co była napełniana i ozonowana.

Nawet nie wiem kiedy dostałem do ręki gotowy raport, a tam nawet opis stanu wycieraczek. Niestety, była także uwaga. W pojemniku było o kilka milimetrów na przedziałce za dużo płynu chłodniczego. Ech… chciałoby się zawsze mieć tylko takie uwagi.

Na zakończenie Specjaliści powiedzieli, że moja żona ma dobrze doinwestowane auto. Albo chcieli sprawić przyjemność, albo naprawdę mieli rację. Na zakończenie otrzymałem jeszcze porcję gadżetów i płyn do spryskiwaczy. W ten sam sposób obdarowano wszystkich, którzy skorzystali z tej promocji. Zapewne właściciele pojazdów mogli się poczuć jakby ich auto było wyjątkowe. Dlatego należy się pochwała dla Dan-Car Centrum Motoryzacyjne za organizację imprezy, która ma szansę na dłużej wpisać się do kalendarza.

Bogdan Adamczyk