70 samochodów i kilkanaście jednośladów można było podziwiać podczas I Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych. Naprawdę każde z nich zasługiwało na wyróżnienie. Jednak żółte tablice trafiły do 6 właścicieli samochodów i jednego posiadacza motocykla. Redakcja autokaszuby.pl postanowiła wyróżnić pana Marka z Koszalina, który zaprezentował nam skutera Osa z 1963 r. Z kolei właściciele samochodów sami wybierali spośród siebie te najpiękniejsze. Dla każdego wartości piękna motoryzacyjnego były różne. Stawka była bardzo wyrównana. Wydawać by się mogło, że w pierwszej trójce będą przepiękne Mercedesy czy Porsche 911 Carrera albo amerykańskie krążowniki. Nie wygrały też piękne rekiny, czyli BMW.

Trzecie miejsce zajął niebieski Volkswagen Karmann, drugie zielony Volkswagen T2, czyli popularny bulik. Pierwsze miejsce przypadło – i tu nie było niespodzianki – Citroen BL11 z 1940 r. należący do Aleksandry Czaja. Były jeszcze wyróżnienia dla dwóch pojazdów z epoki PRL. Otrzymali je Marcin Nadrowski za Syrenę 105 Bosto oraz Stanisław Tusk za Warszawę w kolorze kości słoniowej. Warto dodać, że Bosto dotarło do nas z okolic Łodzi. Jednak to nie wszystko. Uznaniowe wyróżnienie redakcji autokaszuby.pl otrzyma od nas Krystian Kałuża za bordowego Trabanta.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe pojazdy. Do zobaczenia na kolejnych zlotach. Już teraz zapraszamy na III Wystawę Pojazdów Zabytkowych 15 lipca godz. 10.30 na bytowskim rynku.

Bogdan Adamczyk