Kilka pasji w jednym garażu

1075

Regionalny portal autokaszuby.pl powstał z pasji do klasycznej i zabytkowej motoryzacji. Zaczęło się od rejestrowania lokalnych wydarzeń i spotkań z właścicielami ciekawych kolekcji, a także z tymi posiadającymi pojedyncze sztuki. Nie jest ważna wartość rynkowa pojazdu. Częściej mówimy o wartości sentymentalnej.

Przyszedł też czas na kreowanie imprez motoryzacyjnych. Były większe i mniejsze. Lokalne wystawy (np. w Miastku i Studzienicach) oraz Rajd Dan-Car prowadzący po drogach Niemiec, Czech, Danii i Szwecji. pod koniec 2020 r. autokaszuby.pl stały się firmą. W Dąbrówce pod Bytowem postawiłem garaż. Taki typowy jaki wielu z Was posiada. No może, w nieco większych rozmiarach. Wyposażyć pomogły firmy Greks i Isskra. Tak powstało garażowe studio graficzne „Autokaszuby Graphics Garage”. W pierwszym roku udało się zaprosić kilkadziesiąt osób z ciekawymi autami. Na otwarciu było zabytkowe Porsche Targa 911 Carrera. No i zaczęło się… Połączyłem, kilka umiejętności nabytych w codziennej pracy zawodowej. Zdjęcia poddałem obróbce łącząc je z grafiką komputerową. W ten sposób wyprodukowałem pierwsze motoryzacyjne koszulki. Dzięki nowej technologii mogę wydrukować indywidualne i zarazem unikalne egzemplarze.

Później miałem przyjemność gościć właścicieli Volkswagenów Garbusów. W tym jeden w wersji cabrio. Następnie wszelkiej maści Volkswageny Golfy, Scirocco. Były Audi RS4 i Sport Coupe. Także kilka aut bloku wschodniego: Fiaty duży i mały i Polonezy. Były zaproszenia indywidualne, a także grupowe. Dwukrotnie przyjechały auta biorące udział w Rajdzie Dan-Car, które w garażu były ozdabiane wlepkami. Innym razem przy garażu odbył się zlot Volkswagena New Beetle’a. Kilkanaście aut zaliczyło sesje, które zakończyły się produkcją kalendarzy ściennych ekipy „New Beetle Pomorze”. Oczywiście i z tej okazji powstały także specjalne koszulki, bluzy i kubki.

Sława Autokaszuby Graphics Garage sięgała także za Odrę. Do Dąbrówki prosto z Braunschweigu przyjechał świetnie odrestaurowany Opel Manta, który dzień po sesji został uznany najpiękniejszym autem Wystawy Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych w Bytowie. W sumie w 2021 r. do miejsca, gdzie na co dzień mieszka mój Trabant wjechało ponad 50 ciekawych pojazdów.

W 2022 r. potoczył się nieco inaczej. W ferworze pracy i późniejszej walki z chorobą tempo opadło. Za to rosła sterta pomysłów i energia na dalsze działanie. Po organizacji październikowego rajdu LENO W PRZÓDK obiecałem sobie i jednoczącej się grupie miłośników pojazdów bloku wschodniego, że w 2023 r. autokaszuby.pl przy wsparciu Automobilklubu Bytowskiego zorganizują serię podobnych wydarzeń, a do garażu będą ponownie zapraszani posiadacze klasyków i zabytków.

Przy okazji będę mógł kontynuować swoje pasje: zdjęcia i grafiki komputerowe. Fajnie jest, gdy grafika może być użytkowa, więc zaproponuję Wam serie nowych koszulek. Obserwujcie facebooka, stronę internetową i może coś zwróci na siebie uwagę. A może macie swoje pomysły lub specjalne potrzeby? Nie koniecznie związane tylko z motoryzacją. Ja i mój komputer jesteśmy do dyspozycji. Kontakt: bogada@wp.pl – znajdziecie mnie także na fecebooku.

Poniżej część spośród ponad 500 wykonanych projektów:

Bogdan Adamczyk