Załamanie pogody nie przeszkodziło w organizacji Kaszubskiego Pikniku Motoryzacyjnego w Studzienicach. Ci którzy przyjechali nie zawiedli się. Po raz kolejny mogli spotkać się w gronie miłośników jednośladów i samochodów. Mogli posilić się darmową grochówką, która chyba najlepiej smakuje właśnie w jesiennej aurze. Za sprawą Koła Gospodyń z Kłaczna można było częstować się także ciastem, kawą, herbatą i pajdą chleba ze świetnie doprawionym smalcem. Głównym organizatorem pikniku był kandydat na wójta gminy Studzienice Janusz Lang. Wręczył puchary właścicielom pojazdów, które najbardziej wpadły w oko… Sylwestrowi Lorbieckiemu z Somin.  Tak, tak, to ten posiadacz słynnej Czajki i Mercedesów. W kategorii jednośladów wygrał czerwono-biały komarek. Najładniejszym pojazdem wyprodukowanym w PRL został biały Fiat 125p. Z kolei w klasyfikacji oldtimerów trzecie miejsce zajął Mercedes SL, drugie otrzymał Citroen 2CV, a puchar za pierwsze miejsce odebrał właściciel Forda Mustanga.

Na deser pod koniec wystawy pojawił się znany w regionie rajdowiec Marcin Kurlej ze swoją Mazdą. Dowiedzieliśmy się, że tegoroczna edycja organizowana przez niego rajdu Bytowska Gońba odbędzie się 17-18 listopada.

W pewnej chwili wystawa zamieniła się w giełdę samochodową. Zupełnie przypadkowo doszło do transakcji kupna-sprzedaży dwusuwowego Trabanta 601. Dzięki temu, bytowski kolekcjoner NRD-owskich Simsonów dodał do swojej kolekcji kolejny wyrób made in DDR. 🙂

W tym czasie najmłodsi mogli bawić się w strefie dla dzieci z dmuchańcami i prawdziwymi kucykami. Były także pokazy reanimacji.