W normalnych warunkach zbliżalibyśmy się już do środka motoryzacyjnego sezonu. Tymczasem z powodu koronawirusowej pandemii Automobilklub Bytowski musiał dokonać kilku korekt terminów. Na szczęście póki co data wystawy na rynku wydaje się niezagrożona.

Start kwietniowego Rajdu Dan-Car został przełożony na czwartek 13.08. – Nie było łatwo, ale udało się znaleźć nowy termin. Najważniejsze to przełożenie zarezerwowanych już wcześniej noclegów – mówi prezes Grzegorz Rycko.

Jednak obecnie bytowiacy skupiają się na swojej sztandarowej imprezie. Trwają przygotowania do V Wystawy Pojazdów Zabytkowych na bytowskim rynku, która odbędzie się w niedzielę 12.07. w godz. 10.00-14.00. – Czeka nas mały jubileusz, dlatego myślimy nad nową oprawą. Chcemy, aby imprezę poprowadziły znane postaci ze świata motoryzacji. Do Bytowa przyjadą prezenterzy TVN Turbo Rafał Jemielita i Jarosław Maznas. Jestem już po kilku rozmowach. Mieliśmy okazję ich poznać na stężyckich Classówkach, dlatego mamy pewność, że poprowadzą imprezę po mistrzowsku. Są znani nie tylko ze swojego doświadczenia, ale również z umiejętności przekazywania swojej wiedzy publiczności. Zapewne jak zwykle nie obejdzie się bez motoryzacyjnych opowieści pełnych humoru – gwarantuje G. Rycko. – Co ciekawe, R. Jemielita i J. Maznas pamiętają nasze samochody, staliśmy przecież naszymi Trabantami pod sceną, opowiadając o swoich maszynach – dodaje.

Podczas poprzedniej wystawy rynek był zapełniony samochodami i jednośladami. Dlatego władze miejskie zaproponowały powiększenie strefy o część ulicy Wojska Polskiego. – Przyjazd do Bytowa planuje wielu kolekcjonerów chcących zaprezentować ciekawe eksponaty – dodaje prezes bytowskiego klubu. Organizatorzy są także po rozmowach z nieformalną grupą VW New Beetle Pomorze, którzy w towarzystwie garbusów również przyjadą do Bytowa swoimi kolorowymi samochodami. Zapowiada się zatem, że na stałe wpisana w bytowskim kalendarzu impreza, będzie jeszcze ciekawsza.

B.A.

Foto: Stanisław Szuster