Już tylko dni odliczamy od największego motoryzacyjnego eventu na Kaszubach, czyli CLASSÓWKA AUTO MOTO FESTIWAL 2018. Przed nami czwarta edycja Classówki wymyślonej przez Marcina Pojnar z Krakowa ze Stowarzyszenia Mini Klub Polska, którego przez 3 lata prezesem był Sławomir Bela, który obecnie jest głównym organizatorem imprezy w Stężycy. – Pomysł Marcina Pojnara był inny od tego który obecnie ja realizuje – mówi pan Sławomir.

Dwie edycje odbyły się na południu Polski. – Były to 3 dniowe zloty samochodów klasycznych, którego uczestnikami były głównie Mini oraz Garbusy. Ostatniego dnia zlot kończył się w Wadowicach w formie wystawki samochodów na rynku – wspomina popularny BeMoL.

Kolega nie chciał już dalej kontynuować tych zlotów więc zapytałem się czy mógłbym wykorzystać nazwę Classówka przedstawiając własną wizję. Nazwa była po prostu genialna i szkoda mi było aby nie została wykorzystana dalej. Bez żadnego problemu zgodził się i tak powstała wystawa Classówka – mówi Sławomir Bela.

Pierwotnie miała być to jednorazowa impreza. Jednak zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania. – Wcześniej organizowałem zloty dla Mini i zawsze starałem się, aby odbywały się one na Kaszubach ponieważ kocham nasz region, moje miasto Kartuzy. Bardzo chciałem, aby Classówka odbyła się w Kartuzach, a nie np. w Trójmieście. Od poprzedniej edycji Classówka otrzymała miano Auto Moto Festiwalu – mówi.

Zbliżająca się impreza to nie tylko szeroko rozumiana tematyka motoryzacyjna. Będą takze elementy muzyki. Paradoksalnie Classówka nie jest tylko przeznaczona dla klasyków. Będą także współczesne i wyjątkowe auta. – Classówka to tak naprawdę motoryzacyjno-muzyczny bałagan w mojej głowie – śmieje się pan Sławomir. Organizacja imprezy z dużym rozmachem wymaga sporych nakładów energii. – Największą trudnością jest pozyskanie sponsorów. To zajmuje najwięcej czasu. Ciężko przekonać niektóre firmy do współpracy poza Trójmiastem – mówi. O ile do pracy przy organizacji nie potrzeba wielu ludzi, tak w dniu wydarzenia zapewne zobaczymy wielu wolontariuszy.

Zachęcamy do odwiedzenia Stężycy. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od najmłodszych. Oczywiście na zlocie nie zabraknie również autokaszuby.pl.

B.A.