Już po raz piąty w Chojnicach odbył się zlot zabytkowych samochodów. Inaczej niż w poprzednich latach, gdy miłośnicy dawnej motoryzacji spotykali się na chojnickim rynku, tym razem cieszyli oko pięknymi autami na terenach miejscowego parku wodnego.

Dotychczas zloty odbywały się w centrum Chojnic. Zapoczątkowaliśmy to w 2013 roku skromnym zlotem na około 30 pojazdów. Ale dzięki temu spotkaniu udało nam się założyć Automobilklub Chojnicki i, już jako stowarzyszenie, organizować kolejne zloty. Drugi, trzeci i czwarty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywało pojazdów. Aż okazało się, że rynek stał się za mały na pomieszczenie imprezy. W ten sposób spotkaliśmy się w nowym miejscu, w nowej odsłonie, z nowymi atrakcjami, ale W równie licznym gronie, jak w latach ubiegłych – mówi Jordan Rolbiecki, założyciel i prezes Automobilklubu Chojnickiego.

Do Chojnic zjechało ok. 100 pojazdów, nie tylko miejscowi miłośnicy motoryzacji, zrzeszeni w chojnickim klubie, ale też osoby z zewnątrz, z zaprzyjaźnionego klubu w Tucholi i z Trójmiasta. Organizatorzy gościli auta w szerokim przekroju wiekowym. Były samochody nawet z lat 30., jak również znacznie bliższe naszym czasom pojazdy z lat 80. i początku lat 90.

Dopiero to wszystko podliczymy i podsumujemy, ile dokładnie gościliśmy samochodów. Przede wszystkim mam nadzieję, że wszyscy wyjadą z Chojnic zadowoleni i… najedzeni, bo poczęstunek też przygotowaliśmy. Już teraz zapraszam na kolejny, szósty już zlot pojazdów zabytkowych w Chojnicach – mówi Jordan Rolbiecki.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z chojnickiego zlotu. W opracowaniu pakiet artykułów oraz materiał wideo z imprezy, który opublikujemy na naszych łamach możliwie najszybciej. Coś w myśl „kuj żelazo, póki gorące” 🙂

Daniel Zakrzewski

Zlot w Chojnicach okiem naszej kamery